1.11.18

26.aprillil   2018. aasta toimus Jõgeva Linna Noortekeskuses teemakohvik teemal Rahvusvaheline noorsootöö ja võimalused noortele. Noortega käis rääkima Kaide-Liis Suurväli. Noored panid arutelu käigus kirja enda ideed ja mõtted rahvusvahelise noortevahetuse teemal, millega edasi tegeleda tulevikus. "Rahvusvahelise noorsootöö ja võimalused noortele" kohtumiste ja arutelude läbiviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi "Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine" kirjeldatud tegevuste raames.

Kasutaja Jõgeva Linna Noortekeskus/Jõgeva valla noortekeskus foto.

 

3. aprillil 2018. aasta toimus Palamuse noortekeskuses teemakohvik teemal Rahvusvaheline noorsootöö ja võimalused noortele. Noortega käis rääkimas Kaide-Liis Suurväli. Noored panid arutelu käigus kirja enda ideed ning mõtted rahvusvahelise noortevahetuse teemal, millega edasi tegeleda tulevikus.

 

 

27. märtsil 2018. aasta toimus Lohusuu Vabaajakeskus noortetoas teemakohvik teemal: Rahvusvaheline noorsootöö ja võimalused noortele. Noortega käis rääkimas Kaide-Liis Suurväli. Arutelu käigus tõid noored välja ja kirjutasid paberile mõtteid rahvusvahelise noorsootöö kohta. "Rahvusvahelise noorsootöö ja võimalused noortele" kohtumiste ja arutelude läbiviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi "Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine" kirjeldatud tegevuste raames.

 

 

20. märts 2018. aasta - Teemakohvik: Reisimine ja rahvusvaheline noorsootöö
Laiuse avatud noortekeskuse noored külastasid Raja Vabaajakeskuse noortekeskust, kus toimus teemakohvik reisimise ja rahvusvahelise noorsootöö teemal. Reisimisest rääkis meile Tatjana Ganina ja rahvusvahelisest noorsootööst Kaide-Liis Suurväli. Lapsed valmistasid koos külalistega pelmeene, mis maitsesid imehästi! Suured, suured tänud külalistele ja Raja Vabajakeskuse noortekeskusele, et meil avanes võimalus neid külastada.

Kasutaja Raja Vabaajakeskuse Noortekeskus foto.

 

 

USA saatkond otsib kandidaate juulis-augustis toimuvale kolmenädalasele Balti riikide 15-17-aastaste noorte programmile, mille nimetus on Empowering Baltic Youth Entrepreneurs.

Eesti saab programmile saata kokku 7 noort (grupp koosneb eesti ja vene rahvusest noortest) ja ühe mentori, kellel on noortega töötamise ja koolitamise kogemus.

Manuses on programmi põhjalikum kirjeldus ja taotlusvormid nii õpilastele kui täisealisele mentorile.

Oluline on inglise keele oskus. Programm pakub juhikoolitust, kodanikualgatuse, vabatahtliku töö ja ettevõtlusalast kogemust. Toimub palju kohtumisi samaealiste ameerika noortega ning ka erinevate valdkondade tipptegijatega.

Avalduste esitamise tähtaeg on 15.aprill.

Allkirjastatud taotlused saata usasaatkond@state.gov aadressil. Palun kindlasti märkida "YLP Estonia" e-maili teemareale (subject). Allkirjastamine tähendab allkirjastatud dokumendi skaneeritud koopiat (mitte digiallkirja).

Ootame aktiivset kandideerimist!

Info ja abi saamiseks pöördu palun enda kooli huvijuhi või noortekeskuse noortejuhi poole. Või võta ühendust minuga: suurvali.kaideliis@gmail.com, tel: 5880 2654

 

 

 

Koolitus - Ideest projektini!

Jõgeva vallast saavad osaleda 6 aktiivset noort!

Sul on idee või oled juba alustanud oma projekti kirjutamist, aga sa pole päris kindel, kuidas sellest võiks midagi tõeliselt ägedat sündida? Ära muretse, võta sõbrad kaasa ja tule osale programmi Erasmus+ koolitusel

Ideest Projektini
kus kohtud noortega üle Eesti, et üheskoos justnimelt oma algusjärgus või pooleliolevaid projektiideid arendada või täiesti uusi ideid välja mõelda!

Miks on Ideest Projektini koolitus kasulik?
1. Aitame arendada ja toetada noorte kujunemisjärgus ideid
2. Anname osalejatele põhiteadmised projektiloogikast
3. Tõstame teadlikkust põnevaid võimalusi pakkuvast Erasmus+ programmist

Millal ja kus toimub?
6-8. aprillil 2018 Tallinnas - registreerimine on avatud kuni 29.03.2018.
Koolituse toimumiskoht on täpsustamas. Koolitus algab reedel kell 16.00 ning lõpeb pühapäeval kell 13.00 ühise lõunasöögiga.
Täpsema ajakava saadame koos osalemise kinnitusega e-kirja teel.

Keda ootame osalema?
13-30-aastased noored 2-6 liikmeliste gruppidena. Suur osa koolitusest toimub grupitööna. Alla 18. aastastest koosneval grupil peab olema üks vähemalt 18. aastane grupijuht (noorsootöötaja, huvijuht, grupiliider), kellel on soov ja tahtmine projekti teha.

Kas on veel midagi olulist, mida peaksid teadma?
• Ideest Projektini toimub eesti keeles, aga büroo abilised-nõustajad annavad vajadusel nõu ka vene keeles.
• Koolitust viivad läbi kogenud noortevaldkonna koolitajad Siim Värv ja Deniss Jeršov.
• Koolitustegevus ja ööbimine toimub koolimajas, seega palume kõigil kaasa võtta madratsi ja magamiskoti. Koolituse raames on planeeritud ka põnev õhtune programm, mistõttu on koolimajas ööbimine gruppidele tungivalt soovituslik.
• Koolituse käigus täidame elektroonilist taotlusvormi, mistõttu tuleks iga grupi peale üks sülearvuti kaasa võtta.

Osavõtt on tasuta. Soovides toetada võrdseid võimalusi katab SA Archimedese noorteagentuur kaugemalt tulijate transpordikulud 100% ulatuses.

 

Osalemiseks palun kirjuta: suurvali.kaideliis@gmail.com või tel: 5880 2654

http://noored.ee/…/vaata-siia-taas-toimumas-ideest-projekt…/

 

Toimetaja: MARJU SAVIAUK