« Tagasi

Jõgeva noored IDEEPAHVAKUL :)

Jõgeva Valla Noortekeskuse noored võtsid osa sündmusest: "Ideepahvak - noorelt maailmamuutjaks" Üritus toimus 13.-15. Septembrini Tartus. Sellise vahva ürituse eesmärk oli kohtuda noortega üle Eesti, et üheskoos maailma paremaks muutvaid projektiideid välja töötada. Sündmuse jooksul oli üheksal noortekeskuse noorel võimalus välja mõelda päris uus idee või arendada juba olemasolevat mõtet ja õppida, kuidas saada enda projektidele rahastust.
Ürituse jooksul tutvustati meile  solidaarsusprojektide, rahvusvaheliste noortevahetuste ja noortealgatuste ning noorte osalusprojektide võimalusi. Lisaks noortekeskusele oli Jõgevalt esindatud ka Jõgeva Põhikooli tiim, noori oli kohale tulnud veel näiteks Räpinast ja Tartust. Kokku said Jõgeva maakonna noored kolm erinevat projekti ideed, millele loodame tulevikus teostust näha. Kohapeal olid Noorteagentuuri koolitajad noortele kõigis küsimustes abiks.

Lisaks said noored oma projektide kohta nõu ja inspiratsiooni  oma ala tegijatelt ! Esindatud olid LHV noorte mõttepank, Amani Kiivikas - noor Tallinna neiu, kes tegeleb kooli kõrvalt bikinifitnessiga ning tema suur armastus on tervilik eluviis. Kuna keskkond on noortele väga südamelähedane teema, oli Ideepahvaku  külaliseks valitud ka  Maryliis Teinfeldti. Maryliis on noor Eesti säästliku eluviisi edendaja ja keskkonnaaktivist, kes peab blogi Nullkulu.ee. Lisaks oli noori inspireerima kutustud veel muusik Silver "AG" Orissaar – kes andis noortele laupäeva õhtul ka mõnusa live kontserti.