25.06.18

 

24. novembril 2017 toimus Voore Aktiviseerimiskeskuses ettevõtluskoolitus Jõgevamaa koostööpiirkonna noortele.

Antud koolitusel osales noori Mustvee Koolist, Pepsi Gümnaasiumist, Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumist, Vaimasvere Koolist, Voore Põhikoolist ja Jõgeva koolidest. Ettevõtluskoolitusel toimusid erinevad töötoad, mida viisid läbi JA Alumni Estonia koolitajad. Tegevuse eesmärgiks oli arendada ettevõtlikku mõtteviisi, ettevõtlusalaseid teadmisi ning tutvustada JA Eesti õpilasfirmaprogrammi. Läbi praktilise tegevuse õpiti äriideede genereerimist, turunduse ja imago loomist, ärimudeli koostamist, finantsplaneerimist ja äriideede esitamist. Koolitajad tutvustasid JA Eesti õpilasfirmaprogrammi ja õpilasfirma vilistlased jagasid oma kogemusi. Loodame, et koolitus tekitas noortes huvi ettevõtlusvaldkonna vastu ja soovi õpilasfirmades ise osaleda.

 

Koolitust rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi "Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine" kirjeldatud tegevuste raames.

   

 

 

 

07. detsembril 2017.a toimus Jõgevamaa koostööpiirkonna noortele ekskursioon AS-i Scanola Baltic rapsiseemne töötlemistehases Painkülas. Ettevõtete külastamise eesmärgiks on eelkõige töömaailma tundmaõppimine, erinevate ametite ja töökeskkondadega tutvumine ja noortele reaalse ettekujutuse loomine ettevõtlusest. Osalejateks olid seekord noored Mustvee Koolist, Peipsi Gümnaasiumist, C.R.Jakobsoni nim Torma Põhikoolist ja Jõgeva koolidest.

Ekskursioone AS Scanola Baltic töötlemistehases viisid läbi tootmisosakonna juhataja Esko Lehtpuu ja laboratooriumi juhataja Seidy Salundi. Ettevõte toodab kodumaistest rapsiseemnetest kuumpressimismeetodil proteiinirikast rapsikooki, söödaõli ja rafineeritud rapsiõli Olivia. Väärtusteks on pikaajaline tootmiskogemus, pidevalt uuenevad tootmisseadmed ja kogemustega meeskond, mis tagavad toodangu kõrge kvaliteedi. Noortele tehti väga põhjalik ülevaade ettevõttest ja töötlemistehases toimuvast.

Suur tänu AS Scanola Baltic meeskonnale meeldiva vastuvõtu eest ja ettevõtlikele ekskursioonil osalenud noortele ja juhendajatele.

Koolitust rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi "Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine" kirjeldatud tegevuste raames.

Piret Kaur
Jõgevamaa KTG noorte ettevõtlikkuse
arendamistegevuste koordinaator

 

  

Toimetaja: MARJU SAVIAUK